Dakoma

Jesteśmy firmą powstałą w 1996 roku. Prowadzimy działalność w zakresie produkcji, dystrybucji i doradztwa technicznego profesjonalnej chemii do obuwia i mebli.
                        
Rozpoczynaliśmy od doradztwa i dystrybucji w zakresie środków chemicznych służących do produkcji i wykańczania obuwia. Początkowo była to jedyna działalność. Po trzech latach, w roku 1999 wspólnie z włoskim partnerem - firmą GIRBA, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu produkcji linii kosmetyków do pielęgnacji i konserwacji obuwia i wyrobów skórzanych pod naszą główną marką COCCINE.  Z upływem czasu (w roku 2003) do oferty dołączyliśmy wkładki do obuwia, a także akcesoria - szczoteczki, sznurówki.
                        
W roku 2004 poszerzyliśmy swoją działalność wprowadzając do oferty serię profesjonalnych środków do pielęgnacji, konserwacji i restauracji powierzchni drewnianych i kamiennych pod marką eLTRe. W roku 2000 wybudowaliśmy halę, która była naszą siedzibą do 2010 roku. Były tam biura, magazyn i część produkcyjna. W listopadzie 2010 roku przenieśliśmy się do nieruchomości przy ul. Turystycznej w Wiązownie - wybudowaliśmy tu biurowiec, istniejące budynki wyremontowaliśmy, a w  hali magazynowej wybudowaliśmy nową powierzchnię magazynową i produkcyjną. W chwili obecnej jesteśmy na polskim rynku liderem w dziedzinie środków wykańczalniczych do obuwia i galanterii skórzanej marki GIRBA i Dolezal, dostarczając je do wszystkich liczących się firm obuwniczych i kaletniczych w Polsce.


 

rzetelna firma

Również na rynku środków do pielęgnacji obuwia i skór odnotowujemy sukcesy, których ukoronowaniem są Złote Medale na Międzynarodowych Targach Poznańskich Jesień 2006, 2009, 2013, 2014 i 2016 oraz wyróżnienie w konkursie Lider Przedsiębiorczości roku 2006. Jesteśmy obecni w największych sieciach sprzedaży obuwia.

Przez własną sieć sprzedaży dostarczamy nasze produkty do kilku tysięcy odbiorców hurtowych i detalicznych. Oprócz marki wiodącej Coccine, stworzyliśmy linię produktów niskocenowych, a także markę ekskluzywnych kosmetyków do skór i obuwia - Palmerston.

Jesteśmy firmą nastawioną na błyskawiczne dostosowanie do potrzeb rynku, serwis zorientowany na zaspokojenie niestandardowych potrzeb klienta, kontakt z klientem pozwalający z jednej strony na dokładne poznanie jego potrzeb, z drugiej na rzetelną informację i zwiększenie świadomości konsumenta w zakresie pielęgnacji obuwia i skór. Znamy się na tym, co robimy. Bezwzględnie staramy się poprawiać swoje błędy, uczymy się od naszych klientów.

Potwierdzeniem naszego doświadczenia jest wieloletnie aktywne
członkostwo w Polskiej Izbie Przemyslu Skórzanego.

PIPS

 

 


 

Nasza oferta zawiera trzy główne obszary działalności:

  • Artykuły dla producentów obuwia, galanterii i komponentów obuwniczych oraz dla szewców. W tej branży oferujemy produkty chemiczne dla przemysłu obuwniczego, galanteryjnego i pokrewnych (komponenty obuwnicze) – marki GIRBA oraz DOLEZAL oraz dodatki i akcesoria dla tych samych klientów (m.in. taśmy elastyczne, szczotki, pędzle, nici), a także materiały szewskie (chemia Coccine Professional, fleki, płyty flekowe i inne).

  • Artykuły dla użytkowników ostatecznych – pasty do obuwia, wkładki (również profilaktyczne), akcesoria obuwnicze (marek: COCCINE, PALMERSTON, PLUS), które oferujemy sklepom obuwniczym oraz wszystkim zainteresowanym wyglądem obuwia i zdrowiem stóp. Polecamy również linię kosmetyków do skór COCCINE LEATHER.

  • Produkty chemiczne eLTRe do renowacji i pielęgnacji drewna, mebli, podłóg, stolarki budowlanej i ogrodowej, powierzchni z materiałów ceramicznych i kamiennych, przedmiotów ze srebra i innych.Świadczymy również usługi dla naszych klientów:

  • serwis techniczny dla producentów (wykańczanie obuwia i galanterii skórzanej)

  • dostosowane oferty do szczególnych wymagań klientów (m.in. kolorystyka, opakowanie itd.)

  • szkolenia dla personelu naszych klientów w zakresie konserwacji obuwia