Stowarzyszenie "JESTEŚMY!"

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Jesteśmy!" działa na terenie gminy Wiązowna od lutego 2005 roku.
Nie prowadzi działalności gospodarczej, a jedynym stałym źródłem dochodów są składki członkowskie.
Obecnie jedną z najważniejszych form realizacji celów statutowych jest prowadzenie od grudnia 2009 roku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radiówku. W 5 pracowniach odbywaja się zajęcia pod kierunkiem wykwalifikowanych terapeutów.  W ramach Warsztatów funkcjonuje również doskonale wyposażona sala rehabilitacyjna, w której pod opieką fizjoterapeuty uczestnicy mogą codziennie ćwiczyć. Ponadto wszystkie osoby niepełnosprawne, a w razie potrzeby także i ich rodziny, mają zapewnioną profesjonalną opiekę psychologa.

Więcej informacji na stronie: www.wtzjestesmy.plFundacja Otwocka Jedynka

W roku szkolnym 2011/2012 zrodził się pomysł, żeby stworzyć fundację, która polepszy warunki kształcenia dzieci i młodzieży, fundację, która będzie wspierać inicjatywy podnoszące poziom oświaty i kultury młodzieży, fundację, która zainspiruje uczniów, rodziców i nauczycieli do pozytywnego działania na rzecz wspólnego dobra, fundację, która nauczy empatii.

I tak od 26.12.2011 roku rozpoczęła działalność Fundacja Otwocka Jedynka.

 Więcej informacji na stronie: www.otwockajedynka.plPółmaraton Wiązowski

Od lat wspieramy Półmaraton w Wiązownie, który otwiera wiosenny sezon biegowy na Mazowszu. Ciesząca się życzliwym zainteresowaniem biegowego środowiska i lokalnej społeczności impreza rozrosła się i obecnie jest całodniowym, aktywnym piknikiem dla całych rodzin.

Oprócz pełnego dystansu półmaratonu (21,0975 km) można się sprawdzić na krótszej i szybszej trasie (5 km) lub kibicować maluszkom (Bieg Krasnala) i starszakom w ich pierwszych poważnych zawodach.

Więcej informacji na stronie: wiazownapolmaraton.pl